Kaip pasirinkti kompiuterinį stalą?
Visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios yra pagamintas kompiuterinis stalas.
Kategoriškai nerekomenduojame įsigyti kompiuterio stalo, pagaminto iš vienos iš šių medžiagų arba su šiomis modifikacijomis:
- Metalo
- Medžio drožlių plokštės
- Su išstumiama lentynėle klaviatūrai
- Su atskira dėže kompiuteriui
- Tik su stalviršiu
- Su ratukais, kurie neturi sumontuotos fiksuojamų stabdžių sistemos
Pačios svarbiausios kompiuterinio stalo savybės:
- Speciali vieta padėti kompiuterio sisteminiui blokui
- Pelei ir klaviatūrai skirto stalviršio aukštis ir išmatavimai
- Monitoriui skirto stalviršio aukštis ir išmatavimai
Į šiuos aspektus verta atkreipti daugiau dėmesio.
Sisteminis blokas (dažnai klaidingai vadinamas “procesoriumi”) arba tiesiog “kompiuterio dėžė” turi būti padėta kuo aukščiau virš grindų, užtikrinant, kad oras, skirtas sisteminio bloko aušinimui, būtų surenkamas efektingai. Jei pastatysite sisteminį bloką tiesiog ant grindų, jis tarnaus jums ne kaip kompiuteris, o tiesiog kaip dulkių siurblys ir neilgai trukus turėsite problemų dėl viduje susikaupusių dulkių. Norint išvengti sisteminio bloko perkaitimo, būtina pasirūpinti, kad ventiliacijos angos dėžės priekyje ir gale yra atviros ir į jas gali laisvai patekti pakankamai švaraus oro. Būtent dėl šios priežasties nerekomenduojama sisteminio bloko statyti šalia radiatoriaus. Skylė, kuri dažniausiai būna kompiuterio stalo gale tam, kad pro ją būtų prakišti laidai, yra visiškai nepakankamai tvarkingam kompiuterio aušinimui. Atsižvelgiant į tai, kokiose kompiuterio dėžės vietose yra ventiliacijos angos, reikėtų pasirūpinti pakankamai atviromis vietomis, kuriomis laisvai vaikšto oras. Visi CD ir DVD diskų grotuvai taip pat turi būti lengvai prieinami.
Stalviršis, ant kurio dedama klaviatūra ir pelė, turi būti tokio dydžio, kad ant jo patogiai ir nevaržomai būtų galima padėti klaviatūra ir kompiuterinės pelės kilimėlį. Stumdoma klaviatūros lentynėlė yra itin nepatogi ir nepraktiška, nes dažniausiai būna gan ankšta ir labai greitai susidėvi. Klaviatūra privalo būti tokiame aukštyje, jog padėjus ant jos rankas, jūsų alkūnės būtų sulenktos stačiu kampu, o rankos priglaustos prie kūno. Taip nepavargsite ir sėdėsite taisyklingai.
Geriausia, jog monitoriui skirtas stalo paviršius būtų reguliuojamo aukščio. Jei tokios galimybės nėra, įsitikinkite jog viršutinė monitoriaus kraštinė yra tame pačiame lygyje kaip ir jūsų akys. Monitoriui skirtas stalviršis turėtų būti reguliuojamo kampo, jog galėtumėte jį pakreipti pagal savo poreikius.
Taip pat labai svarbu įsitikinti, jog ant kompiuterinio stalo tiktų visi jums reikalingi daiktai — spausdintuvas, šviestuvas, garso kolonėlės ir t. t. Idealiu variantu jūs turėtumėte sugebėti atlikti visus būtiniausius darbus net nepakilęs nuo savo kompiuterio stalo. Dar vienas svarbus dalykas, kurio nederėtų pamiršti — šalia monitoriaus, klaviatūros ir kitų priedų, ant kompiuterinio stalo turėtų būti speciali vieta dokumentams susidėti. Nors šiame, technologijų amžiuje, dauguma dokumentų yra saugomi elektroniniu formatu, tik labai maža žmonių dalis visiškai atsisakė popierinių dokumentų. Įprotis užsirašyti pastabas ar kontaktus ant popieriaus lapo išliko dar pas daugelį, tad jei ant jūsų kompiuterinio stalo netilps bent 2 ar 3 A4 formato lapai, gali tekti labai nusivilti.